רשלנות פלילית?


"התעצמות גורמי הטרור ברצועת עזה היא בעיה אסטרטגית שאם לא נטפל בה כמו שצריך, נתיצב בעוד 5-3 שנים בפני מציאות הדומה לזאת הקיימת בלבנון", אמר ראש השב"כ , יובל דיסקין, בישיבת הממשלה. "ציר פילדלפי פרוץ, בתקופה
האחרונה הוחדרו דרכו טונות של חומרי נפץ ומאות כלי נשק. דרך מעבר רפיח הוברחו באחרונה 1.5 מיליון דולר ע"י שר החקלאות של החמאס וכן נכנסו לרצועה מומחי טרור" (הארץ, ע' א7, 21.08.06)

כפי שהתברר בנתוחי מוח שנעשו לשרון, הוא חלה במחלת אלצהיימר, שאחד הסימפטומים שלה הם שינויים באישיות ובהתנהגות. זה יכול להסביר את הסיבוב של מאה שמונים מעלות, מתומך נלהב בהתנחלויות, לאורך יותר משלושה עשורים,
למחריבן הנמרץ. כמו כן, הפגנת חוסר מוסר נטול בושה, כאשר התעלם מהתחייבותו הפומבית לתוצאות מישאל מתפקדי הליכוד שהוא עצמו יזם. מחלתו יכולה לפטור אותו מהאחריות על הדרך המפוקפקת שבה התקבלו ההחלטות, בלי התייחסות לסבירות של תוצאות העלולות לסכן את עצם קיומה של המדינה. אך אין בכוחה לפטור מאחריותם את שרי ממשלתו, שבקלות ראש, וספק אם לא מתוך שיקולים זרים ומעילה בתפקידם, תמכו בו, מבלי לשים לב להזהרות השקולות של הרמטכ"ל, של חלק גדול מנציגי מפלגת השלטון והאופוזיציה. גם לא נרתעו מהקרע העמוק והמתח הרב בתוך העם, העלול להביא אפילו למלחמת אזרחים, כאשר הרוב היהודי, ואתם רוב החיילים והקצינים, כולל הרמטכ"ל, שהוחלף, וקצינים שעליהם הוטל לבצע את הגזירה, התנגדו חריפות למדיניותם. (1)

1) האם נשקל כראוי את הסבירות שההתנתקות תשאיר את הגבול בין עזה ומצרים פתוח לכניסת נשק, חומרי חבלה, כספים ומומחים לטרור, כפי שהזהירה האופוזיציה, וכך קרה?

2) האם נשקל כראוי שבין החומרים המסוכנים עלולה להיכנס פסולת רדיואקטיבית, שסביר שקיימת באירן בכמויות מספיקות להפוך את כל שטח ישראל לבלתי ראוי למגורים. פסולת שאפשר להטעין איתה טילים פשוטים, ולהפכם לפצצות אטומיות
מלוכלכות?

3) האם נשקל כראוי את הסבירות שההתנתקות מעזה תתפרש על ידי הפלשתינאים כבריחת היהודים המוכים ע"י החמאס? מה שיעלה את יוקרתו של החמאס ועלול להביא לניצחונו בבחירות? כפי שקרה, והתוצאה הייתה שאנו נמצאים היום מוקפים מכל צד יבשתי על ידי זרועות הטרור האירני.

האם אין מקום לחקירה משטרתית על רשלנות פלילית?

הערה:

1) היות ומשאלי עם שהראו רוב לתומכי ההתנתקות, כוללים יותר מ-20% של ערבים, שרובם ככולם תומכים במפלגות הערביות ובמפלגות השמאל שתמכו בהתנתקות, ניתן להסיק שמתוך חיילי וקציני צה"ל הרוב התנגד לה.
חזרה

Tuesday the 23rd. Joomla 2.5 Templates. Site built by Levi-Lidar: levilidar@gmail.com
Copyright 2012

©